niesamodzielny krzyżówka

niesamodzielny wykonany, stworzony nie tylko przez tę osobę, która jest do tego zobowiązana, powołana, stworzony przy czyjejś pomocy.
niesamodzielny o człowieku: nieradzący sobie samodzielnie (np. osoba starsza, niepełnosprawna).
niesamodzielny taki, który nie jest odrębny, nie jest osobną całością, przynależy do czegoś innego, wchodzi w skład czegoś innego.
niesamodzielny o człowieku pod względem osobowości i zachowania: niezaradny, taki, którego rezultaty pracy są uzależnione od pomocy innych.
niesamodzielny o kraju, narodzie: podległy, niesuwerenny, taki, który nie może samostanowić o sobie.
niesamodzielny Wtórny
niesamodzielny Naśladowczy
niesamodzielny Podległy

Hasło "niesamodzielny" posiada 8 definicji.


Inne hasła krzyżówkowe na literę N:

N, n-gram, N$, Na, na barana, na białe niedźwiedzie, na biało, na bieżąco, NA BŁĘKICIE JEST POLANA, na bogato, na bosaka, na boso, na brązowo, na brud, na brudno, na brunatno, NA CAŁEJ POŁACI ŚNIEG, na chłodno, na chodzie, na ciepło, na co dzień,

Sprawdź wszystkie hasła na literę N

Oprócz definicji "na czarno" sprawdź również inne hasła:

obłocić się, zabłocić się, źle wyjść, ubierać się, zaufać, bić na alarm, bronić się, wieszać się, powiesić się, chuchać i dmuchać, otwierać serce, płynąć pod prąd, brać w obroty, obsypywać się, zhaftować się, cofać się rakiem, cofnąć się rakiem, wyrosnąć na ludzi, wynosić się, kłócić się, podporządkowany, podrzędny, zależny, wiadro, pielęgnacja, trawnik, dodawanie, sumowanie, bilans, podsumowanie, opowieść, przepiękny, samuel richardson, kolty, dimityr dimow, atak zimy, rozprawka, sensybilizacja, cygańska jesień, wykolegować,

niesamodzielny krzyżówka krzyżówka, szarada, hasło do krzyżówki, odpowiedzi,