bliski krzyżówka

bliski o relacji: taki, który jest ścisły, silny.
bliski taki, który nie różni się znacznie od czegoś innego, taki, który jest prawie tym czymś, prawie taki sam, bardzo podobny.
bliski taki, który jest spokrewniony, blisko związany z czymś lub kimś, taki, który wywodzi się ze wspólnych korzeni (od wspólnych przodków lub ze wspólnego źródła, od wspólnej podstawy), co jest łatwe do w
bliski taki, który jest nieodległy w czasie od danego momentu, taki, który następuje po tym momencie.
bliski taki, który jest nieodległy w czasie od danego momentu, taki, który bezpośrednio poprzedza ten moment.
bliski taki, do którego ktoś żywi serdeczne uczucia.
bliski o związku, więzi międzyludzkiej: taki, który jest nacechowany zażyłością, taki, w którym istnieje przyzwolenie na naruszanie granic prywatności drugiej strony.
bliski taki, który prawdopodobnie zaraz coś zrobi lub coś się z nim stanie.
bliski taki, który ma z czymś lub kimś ścisły, silny związek.
bliski w miarę dokładny, taki, który zbliża do prawdy, do pełnego zestawu informacji o czymś lub kimś; przymiotnik rzadko spotykany w stopniu równym.
bliski taki, o którym można powiedzieć, że rozpoczyna się w punkcie odniesienia i jest pewnym krótkim odcinkiem, dla którego ten punkt jest jednym z końców lub niewielkim obszarem, dla którego ten punkt jes
bliski taki, który pochodzi z bliska.
bliski taki, który w jakimś szeregu - który istnieje umownie, w sposób inny niż fizyczny - funkcjonuje w łatwo obserwowalnej relacji do przedmiotu odniesienia.
bliski znajomy, taki, który zna się od dawna, taki, który nie wymaga tłumaczenia, któremu poświęciło się już sporo uwagi, myśli.
bliski taki, którego tematem, celem jest bliska przyszłość.
bliski taki, który jest dedykowany wykonywaniu pewnych zadań w małej odległości od miejsca, w którym się znajduje; taki, który ma potencjalnie możliwość robienia czegoś na niewielką odległość.
bliski Ścisły współpracownik
bliski Zaprzyjaźniony
bliski Zażyły
bliski Zbieżny
bliski Zbliżony, niedaleki
bliski Członek rodziny, krewny
bliski Członek rodziny, przyjaciel
bliski Krewniak
bliski Krewny
bliski Ktoś z rodziny
bliski Kuzyn
bliski Niedaleki (w czasie)
bliski Niedaleki
bliski Nieodległy
bliski Ościenny
bliski Pobliski
bliski Powiązany
bliski Powinowaty
bliski Przylegający
bliski Przyległy
bliski Spokrewniony
bliski Spoufalony
bliski Styczny

Hasło "bliski" posiada 39 definicji.


Inne hasła krzyżówkowe na literę B:

B, b-terpinen, B$, Ba, BAAL, BAALAM, BAAR, baba, Baba Jaga, Baba Jędza, baba z magla, baba-chłop, BABA-DZIWO, Baba-Jędza, babakoto, BABAR, BABBAGE, BABBIT, BABCIA, babcia cioteczna, babcia klozetowa,

Sprawdź wszystkie hasła na literę B

Oprócz definicji "BABCIA ROCKA" sprawdź również inne hasła:

patrzeć przez palce, przymykać oko, przymykać oczy, darować, dawać sobie spokój, kłaść lachę, dać spokój, podarować, machnąć ręką, położyć lachę, otwierać serce, płynąć pod prąd, brać w obroty, obsypywać się, zhaftować się, cofać się rakiem, cofnąć się rakiem, wyrosnąć na ludzi, wynosić się, kłócić się, łączny, powiązany, związany, cecha, charyzmat, naznaczenie, piętno, rana, znak, znamię, ostre strajki, stężały, powiślanki, cif, mleć, chudo, zamącenie, porozdawanie, wypróbować, zadymać,

bliski krzyżówka krzyżówka, szarada, hasło do krzyżówki, odpowiedzi,